Léčba bolesti kloubů

Zdravé klouby jsou základem a stavebním kamenem pro celkové zdraví člověka. Klouby propojují různé části těla prostřednictvím kostí. V těle člověka hrají stěžejní roli: díky nic se můžeme hýbat a poskytují oporu našemu tělu. Tohle znamená, že pokud se objeví jakákoli bolest kloubu, může to ovlivnit každou část vašeho života a i celkové zdraví. Pro léčbu takové bolesti je zásadní znát příčinu a na tomto základě pak zvolit ideální léčbu.

Co způsobuje bolest kloubů?

Bolesti kloubů mohou postihovat mnoho různých oblastí těla včetně kolen, kotníků, kyčlí a ramen, stejně jako prstů a zápěstí. Zde si probereme jejich příčiny a vysvětlíme si, jak bolesti kloubů zmírnit.

Uvnitř kloubního pouzdra může v důsledku zánětu docházet k tvorbě tekutiny a naslednému otoku. Příznaky mohou také zahrnovat necitlivost, brnění, ztuhlost a snížený rozsah pohybu. Při osteoartróze může dojít k poškození ochranné chrupavky na kloubních ploškách, takže kloub otéká, ztuhne a začne bolet.

  • Jak si mohu pomoci?

Pokud bolestivost kloubů doprovází otok, zarudnutí, citlivost a pocit tepla kolem kloubu, měli byste navštívit lékaře, který vám může doporučit lehké cvičení nebo vás poslat na rentgenové vyšetření, nechat vám provést krevní testy či dalši vyšetření, které pomohou určit příčinu bolesti a nejvhodnější léčbu. Lékař vám může doporučit léky k tlumení zánětu a zmírnění bolesti. Pro tento případ je skvělá a velmi účinná kombinace s magnetoterapií, která jednak snižuje bolest, ale také pomáhá transportovat léčivé látky přímo do místa otoku/zánětu.

Díky magnetoterapii nastává úleva od bolesti řádově do několika minut a pravidelným užíváním bolest vymizí zcela. Důležitá je volba ideálního programu pro konkrétní onemocnění a pravidelnost užívání, pak je terapie velmi efektivní.

Produkty