Bolest zad jako fenomén doby

Bolesti zad jsou fenoménem současné doby. V určitých kruzích je to již považováno za jednu z nejrozšířenějších civilizačních chorob. Častou příčinou je vlastně současný životní styl pracujících lidí.

V práci sedí za počítačem na nevhodně nastavené židli, pohybují se jen omezeně nebo používají nevhodné pracovní pomůcky či postupy. V kombinaci se stresem a přetížením organizmu přichází vyšší tělesná hmotnost a problém se zády je na světě.

Na vině je ale i samotná tělesná stavba. „Naši předci nechodili vzpřímeně, chození po dvou je pro páteř mnohonásobně náročnější,“ říká paní primářka léčebny dospělých v Jánských Lázních MUDr. Lenka Smetanová. „Ještě před sto lety lidé brzy ráno vstali, celý den pracovali na poli, ručně dělali většinu prací, na které dnes máme stroje, děti chodily pěšky do školy a zpět. Fyzická aktivita byla přirozenou součástí celého dne, volný čas nikdo netrávil před televizí, počítačem nebo s mobilem na uchu,“ popisuje situaci našich předků v nedávné historii. „Styl života byl prostě úplně jiný. Lidé také určitě trpěli bolestmi kloubů i páteře, protože degenerativní změny a artróza přicházely dříve, ale charakter potíží byl jiný,“ dodává primářka.

Když odhalíte příčinu bolestí zad, měli byste dostat doporučení od lékaře a fyzioterapeuta co změnit a jak dál postupovat. V prvé řadě je třeba si uvědomit, že jedna rehabilitace či pobyt v lázních neodstraní dlouhodobý problém, který vyplývá ze špatných pohybových návyků a přetěžování páteře. Maximum práce musíte udělat vy sami. Skvělá metoda pro zbavení se bolesti zad jednou pro vždy, je pravidelné cvičení podpořené účinky magnetoterapie. Tuto formu rehabilitace můžete využívat každý den přímo v pohodlí Vašeho domova. Magnetická terapie pomáhá tělu kvalitně se zregenerovat, uvolňuje nervové cesty a napomáhá krevnímu oběhu rozšiřováním cév. Bolest tak při pravidelném užívání ustupuje velmi rychle a do místa postiženého patologií se, díky rychlejšímu krevnímu oběhu, dostávají živiny a léčivé látky rychleji a ve větším množství.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde:

https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/bolesti-zad-jako-civilizacni-choroba-186.html

Produkty