Bolest krční páteře

Bolest za krkem má mnoho příčin, od poranění až po takové stavy, jako je osteoartróza, může být důsledkem stresu, napětí nebo nesprávného držení těla. Je to velmi častý problém, a čím jsme starší, tím je větší pravděpodobnost výskytu.

Domácí léčba bolesti za krkem

Bolest za krkem může souviset se stlačením nervů v oblasti krku, což může vést k necitlivosti, slabosti nebo brnění v ruce a paži. Bolest za krkem může být doprovázena pocity svalové ztuhlosti, křečemi a bolestí hlavy. Při pohybu hlavou můžete slyšet nebo cítit křupání či vrzání způsobené třením kostí o sebe navzájem nebo třením vazu o kost. 

  • Jak si mohu pomoci?

Bolest za krkem je jen zřídka příznakem vážnějšího problému a lze se jí zpravidla jednoduše zbavit doma. Jendím způsobem, jak řešit bolest za krkem, jsou často volně prodejné léky proti bolesti, užívané orálně nebo aplikované přímo v místě bolesti. Můžete rovněž zkusit teplé či studené obklady nebo jemné cviky pro zlepšení pohyblivosti krční páteře a také byste si měli dávat pozor na správné držení těla, abyste si problém nezhoršovali.

Vysoce účinná je v tomto ohledu také magnetoterapie, která jednak sníží bolest, zároveň ale také zvyšuje prokrvení svalů a napomáhá s transportem léčivých látek do bolestivé oblasti. 

Produkty