Bolest kloubů zná asi každý…

Osteoartritida, artritida, osteoartróza – šílené názvy pro jeden a tentýž problém. Bolest kloubů. Nebo spíš bolesti v kloubech. Bolest při každém pohybu, ztuhlost pro delší nečinnosti, omezení pohybu a vykonávání běžných činností. Nic příjemného.

Klouby rukou, kolem a kyčlí jsou s rostoucím věkem namáhány čím dál více a začínají se deformovat a rozpadat. Nemusí to být ale jen věk, který je příčinou. Kloubům nepomáhá ani nadváha, obezita, přetěžování a častokrát je na vině zranění.

Léčba bolavých kloubů, aneb jak pomůže magnetoterapie

Prvotním cílem je zbavení se bolesti. Sekundárně se lékaři snaží zmírnit rozvoj nemoci, který ale nejde zcela zastavit. Kloubní chrupavky se v těle dospělého člověka nedokáží obnovit. Proto co je již jednou zničeno, nelze opravit. Léky na bolest jsou všeho druhu, a pokud se nejedná o velmi silné postižení, pak fungují dostatečně. Skvěle také fungují rehabilitace a magnetoterapie.

Základním principem magnetoterapie je generování magnetických pulzů, které pronikají do hloubky lidského těla a ovlivňují magnetický náboj samotných buněk. Ty jsou pak schopny více se otevřít výměně látek. To znamená, že léčivé látky se dostávají do postiženého místa rychleji a ve větším množství a odpadní látky naopak rychleji odcházejí z těla ven. Skvěle tedy probíhá spolupráce mezi magnetoterapií a léky, které jsou takto v bolestivém místě daleko účinnější.

Kromě tzv. látkové výměny, kterou jsme si právě popsali, dokáže magnetoterapie také zpomalit přenos bolestivých vzruchů po nervovém vlákně. Zase složitý pojem. Nevadí, vysvětlím. Hlavním centrem lidského těla je mozek. Vnímání bolesti kdekoli na těle funguje tak, že každé bolestivé místo nejprve pošle signál do centra “bolím“. Tento signál mozek přijme a zpátky do onoho místa pošle informaci s “povolením k bolesti“. Až tato informace doputuje ke svému cíli v kloubu, teprve potom onen kloub začne bolet. Tohle zažil každý z nás. Říznuli jste se do prstu, nejdřív jste se na to místo podívali, pak začala téct krev a potom až to začalo bolet. To jsou nervové vzruchy v akci.

Tyto informace lítají po těle velice rychle. Magnetoterapie dokáže tuto rychlost snižovat, takže bolestivé projevy jsou výrazně utlumeny. Jak vidíte, jde to i bez léků.

Produkty