Magnetoterapie a bolest zad

Ať jste studentem prvního ročníku střední školy, nebo zkušenou a životem protřelou osobou v nejlepších letech, jistě jste se už někdy setkali s bolestí zad. Všichni jsme to zažili – člověk se snaží narovnat se, seč může, aby nevypadal jako shrbenec, ale ono to nejde a od zad jde cítit jen pichlavě vystřelující bolest do boků a končetin. Nijak příjemný pocit, že? Pokud k tomuto dojde, měli byste vědět, jaké máte možnosti léčby a co asi tak tuhle komplikaci přivodilo.

Pokud cítíte pichlavou bolest v dolní oblasti zad, může to být skřípnutý sval, artritida nebo osteoporóza. Tohle jsou nejčastější příčiny. Píchání se může rozvinout až po vystřelující bolest do dolních končetin a jakýkoliv pohyb může být skutečně velmi bolestivý. Tak s tím je potřeba ihned něco dělat!

Dalším velkým důvodem těchto problémů bývají komplikace s obratlovými ploténkami, tzv. vyhřeznutí. Představte si ploténku jako takovou pěnovou houbu mezi obratli, která velmi významně pomáhá páteři s nesením váhy celého těla. Funguje stejně, jako tenisky při běhu – absorbuje nárazy, které by jinak dopadaly na nervy, čímž vlastně umožňuje tělu se hýbat.

Meziobratlové ploténky jsou plné tekutiny, aby byla zajištěna jejich houbovitost a pružnost. Bohužel s rostoucím věkem, jak asi čekáte, dochází k vysychání a tím pádem k degenerativním změnám jak plotének, tak i různých oblastí páteře. Ploténky pak prasknou nebo se zlomí a záda začnou bolet.

Poté, co si ujasníme příčinu bolesti, je potřeba vyjasnit si také projevy tohoto problému, abychom mohli nasadit tu správnou léčbu. Jen tak namátkou:

  • přetrvávající bolest, která je většinou pociťována při sezení nebo ohýbání
  • náhlé svalové křeče a ztuhlost zad
  • omezená pohyblivost
  • bolest v hýždích a znecitlivění nohou v důsledku ischias
  • obtížné chůze a provádění každodenních činností

Je Vám z toho něco povědomé? Je, že?

Nejefektivnější metody pro úlevu od bolesti

Pokud jste teď jen potichu přikyvovali hlavou, pak je čas na to se této bolesti zbavit jednou pro vždy! Je tu několik způsobů, jak se dopracovat k životu bez bolesti.

  • Domácí terapie. Starý dobrý dlouhý odpočinek na posteli k ulevení od bolesti zad. To by Vám mohlo zabrat, pokud jsou symptomy jen velmi slabé. Ideálně kombinujte odpočinek s ledovými pytlíky pro navrácení pohyblivosti co nejdříve.
  • Léčba v nemocničním zařízení. Návštěva lékaře v momentě, kdy bolest zad nemizí. Dostanete nějaké prášky a nejspíš také určitou formu fyzické rehabilitace – masáž, cvičení apod.
  • Pro ty, kteří na nic předchozího nereagují, je operace často jediná varianta, jak ven z kruhu bolesti. Operace lumbální oblasti zad a meziobratlových plotének patří mezi velmi časté zákroky.

Jistým způsobem, jak se zbavit bolesti zad, je použití pulzních energetických vln jako součást léčby. Funguje to tak, že jsou posílána nízkofrekvenční elektromagnetická pole na poškozený bederní disk a okolní tkáně, čímž je vyvolán proces hojení v buňkách. Ovlivněny jsou také signály bolesti a to, jak na ně váš mozek reaguje. Přestože tato terapie může těžko opravit poškozený disk, přinese dočasnou úlevu od bolesti zad a stimuluje vaše tělo, aby se bez chirurgického zákroku opravilo pokud možno samo.

Jak ulevit bolesti bez operačního stolu?

Většina pacientů popisuje účinky léčby pomocí magnetoterapie jako bezprostřední a pro její pohodlné použití ji doporučuje. Nemusíte mít žádné odborné znalosti, zařízení se snadno ovládají a jsou vhodná pro domácí aplikace.

Přístroj je velmi efektivní v léčení nemocí bederních disků a kontrolu bolesti. Je to perfektní volba pro řešení problémů s dolní částí zad, zejména v kombinaci s rehabilitační terapií. Pokud si myslíte, že tento plně vybavený přístroj není zrovna pro vás to nejvhodnější, pak přístroj stoprocentně je ten pravý. Obsahuje jen dva režimy provozu a na bolesti zad zapomenete za zlomek vteřiny.

Produkty